Rekrutacja do „Szkoły dziedzictwa w działaniu” w ramach 6. edycji Krakowskiego Archipelagu Kultury trwa do 16 grudnia!
Muzeum Fotografii w Krakowie oraz Fundacja A Sztuka? zapraszają do udziału w 6. edycji programu Krakowski Archipelag Kultury, która odbędzie się pod hasłem „Edukacja z pamięci”. Program wspiera edukatorów_ki, animatorów_ki, nauczycieli_ki oraz osoby pracujące w instytucjach kultury i edukacji w twórczej pracy z dziedzictwem – tym, które nas otacza, i tym, które współtworzymy.
W obecnej edycji przyglądamy się „sygnałom dziedzictwa” – historiom, wspomnieniom, przestrzeniom i praktykom, które tworzą naszą tożsamość, miejsce, w którym żyjemy oraz wpływają na naszą przyszłość. Program dostarcza wiedzę, narzędzia oraz możliwości eksperymentowania, rozmowy i współpracy.
Co oferujemy?
• praktyczne narzędzia do pracy w obszarze dziedzictwa
• wsparcie tutorów, mentorów i ekspertów
• możliwość testowania nowych metod i formatów edukacyjnych
• rozwój kompetencji oraz pewność w tworzeniu własnych działań
• inspirujące kontakty i sieć współpracy
• widoczność i możliwość pokazania efektów swojej pracy
Program składa się z czterech modułów: Szkoła dziedzictwa w działaniu, Edukacyjne BarCampy, Wakacyjne mikroprojekty oraz Praktycy dla praktyków.
Rozpoczęła się właśnie rekrutacja do „Szkoły dziedzictwa w działaniu”. Jest to program szkoleniowy, który wypełniają warsztaty, spotkania i treningi rozwijające kompetencje w pracy w sferze dziedzictwa. Na zgłoszenia czekamy do 16 grudnia 2025 r.
Kliknij, aby pobrać regulamin „Szkoły dziedzictwa w działaniu”.
Szczegółowe informacje o programie znaleźć można na stronie: archipelagkultury.pl/
Organizator: Miasto Kraków
Operatorzy: Muzeum Fotografii w Krakowie oraz Fundacja A Sztuka?
