DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wstęp deklaracji

Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://mufo.krakow.pl

Dane teleadresowe jednostki

Adres: ul. Rakowicka 22A, 31-510 Kraków
Telefon: +48 12 395 70 42
Adres e-mail: sekretariat[at]mufo.krakow.pl

Data publikacji strony internetowej: 21.09.2020 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 01.01.2021 r.

Strona internetowa Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie jest Zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Ułatwienia na stronie Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie
Strona Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie posiada między innymi następujące ułatwienia:

  • podwyższony kontrast (żółte i czerwone litery, czarne tło),
  • możliwość powiększania wielkości liter na stronie,
  • skiplinki do: nawigacji strony, treści strony, stopki strony, deklaracji dostępności strony,
  • mapa strony,
  • focus kontrastowy wokół elementów nawigacyjnych.
    Ze względu na wykorzystane rozwiązanie tj. budowanie serwisu w oparciu o metodę Responsive Web Design, serwis można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe i tablety.

Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia: 21.09.2021 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez przeszkolonego pracownika Muzeum Fotografii w Krakowie

Data ostatniego przeglądu i aktualizacji Deklaracji: 15.03.2024 r.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Koordynatorka dostępności komunikacyjnej - Agnieszka Olszewska, agnieszka.olszewska[at]mufo.krakow.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 503870435. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

Opis dostępności architektonicznej siedziby głównej Muzeum Fotografii w Krakowie – MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
1.    Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli. Budynek MuFo Rakowicka dostępny jest dla osób z trudnościami w poruszaniu się i dla osób na wózkach. Dla osób z niepełnosprawnością ruchową przybywających do Muzeum własnym środkiem transportu przeznaczone jest miejsce parkingowe tzw. koperta na samochód osobowy. Osoby podróżujące publicznym środkiem transportu powinny korzystać z najbliższego oznakowanego przejścia dla pieszych ułatwiającego przejście przez jezdnię. Przejście to znajduje się w niedużej odległości od adresu Muzeum. Pochylnie znajdują się po prawej i lewej stronie od drzwi wejściowych. Ułatwiają one wjazd osobom na wózkach oraz opiekunom z wózkami. Toalety dostosowane do potrzeb osób na wózkach znajdują się  na poziomie +1  oraz na poziomie - 1. Przewijak znajduje się w toalecie na poziomie – 1. W punkcie informacyjnym MuFo Rakowicka można wypożyczyć wózek na czas zwiedzania Muzeum.
2.    Opis dostępności korytarzy, schodów i wind. W budynku dostępne są windy, które zapewniają łatwą komunikację między piętrami. Wydarzenia oraz wystawy odbywają się na parterze i poziomie -1 budynku. Pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami obiektu a toaletami nie ma progów. Podłogi wykonane są z posadzki żywicznej antypoślizgowej. Położenie drzwi wejściowych, wejście na wystawy oraz kształt i wymiary pomieszczeń ułatwiają poruszanie się po budynku.
3.    Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. W budynku zainstalowano trzy pętle indukcyjne stanowiskowe: w punkcie informacyjnym oraz sprzedaży biletów, w księgarni oraz w czytelni. Są one dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu. W ramach zwiedzania oferujemy również zestaw pętli indukcyjnych naszyjnych. W windach dostępne są informacje głosowe. Dostęp do budynku ułatwiają dwie pochylnie znajdujące się po lewej oraz po prawej stronie od drzwi wejściowych.
4.    Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Dla osób z niepełnosprawnościami przybywających do Muzeum własnym środkiem transportu przeznaczone jest miejsce parkingowe tzw. koperta na samochód osobowy.
5.    Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Można wejść do obiektu z psem przewodnikiem. 
6.    Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Na terenie obiektu na miejscu oraz online nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Opis dostępności architektonicznej oddziału Muzeum Fotografii w Krakowie – MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16
1.    Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli. Brak miejsc parkingowych na terenie Muzeum. Najbliższe miejsce w strefie płatnego parkowania znajduje się przy ulicy Józefitów. Osoby z niepełnosprawnościami podróżujące publicznym środkiem transportu powinny korzystać z przejścia dla pieszych przy ulicy Królewskiej. Po lewej stronie od wejścia znajduje się pochylnia. Toalety dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na poziomie 0 oraz na poziomie +1.
2.    Opis dostępności korytarzy, schodów i wind. Komunikacja pionowa: w budynku dostępna jest winda, która zapewnia łatwą komunikację między poszczególnymi piętrami. Komunikacja pozioma: w budynku nie ma progów utrudniających wejście do pomieszczeń ani innych barier poziomych.
3.    Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych. Na terenie obiektu dostępna jest pochylnia. W windzie dostępne są informacje głosowe. Pętla indukcyjna stacjonarna zlokalizowana jest  w punkcie informacyjnym. Podczas zwiedzania można skorzystać z pętli indukcyjnych naszyjnych. 
4.    Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Brak miejsc parkingowych.
5.    Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Można wejść do obiektu z psem przewodnikiem.
6.    Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Na terenie obiektu na miejscu oraz online nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
 

Koordynatorzy dostępności w Muzeum Fotografii w Krakowie

Koordynatorka dostępności komunikacyjnej: Agnieszka Olszewska agnieszka.olszewska[at]mufo.krakow.pl

Koordynator dostępności cyfrowej: Dariusz Lis dariusz.lis[at]mufo.krakow.pl

Koordynatorka dostępności architektonicznej: Wanda Lach wanda.lach[at]mufo.krakow.pl

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj