Muzeum Fotografii w Krakowie zmienia się i otwiera na nowe możliwości i nowych odbiorców. Rodziny z dziećmi zapraszamy do udziału w spotkaniach oraz warsztatach fotograficznych i tematycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych edukatorów i artystów fotografów.
W MuFo zarzucamy wędkę, przyciągamy, budujemy relacje oraz przyzwyczajamy najmłodszych z opiekunami do bywania w świecie sztuki i kultury. Pomagamy w odkrywaniu tajników fotografii, rozwijamy wyobraźnię i uwrażliwiamy na obrazy, które są nieodłączną częścią naszego życia. „Gimnastykujemy” oczy dzieciaków, by patrzyły uważniej i widziały więcej. Przede wszystkim jednak… chcemy razem z Wami miło spędzać czas.

Nie wiecie, czego spodziewać się na wystawie w MuFo? Chcielibyście już w domu przygotować się do wizyty, by wesoło i ciekawie spędzić z dziećmi czas w muzeum? Zajrzyjcie do  specjalnie przygotowanego dla Was poradnika (LINK).

Cykl WIDZI MI SIĘ
Gdzie się nie obejrzymy, widzimy obrazy. Pełno ich na ulicy, w domu, w sklepie, na ekranie komputera… Zapamiętujemy tylko niektóre z nich, a w jednym i tym samym obrazie dwie różne osoby mogą zobaczyć zupełnie coś innego. Jak więc działają nasze oczy i co ważnego warto wiedzieć o patrzeniu?
Dzieci w wieku 6-9 lat zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy starać się zrozumieć obrazy.

Prowadzenie:
Anna Pomykalska-Marczuk – jest absolwentką kierunku wychowanie plastyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie.  Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, jej prace eksponowane są na wystawach w kraju i za granicą. Jest laureatką nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych. Od roku 2001 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Od roku 2006 Anna Pomykalska-Marczuk współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie, prowadząc warsztaty plastyczne i lekcje muzealne dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Od roku 2014 pracuje jako nauczyciel plastyki w Kraków Montessori School.

WAŻNE INFORMACJE
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat
Czas trwania: 1,5 godz.
Liczba miejsc w każdej grupie – 15 osób
Cena: 15 zł za spotkanie
Rezerwacja: edukacja@mufo.krakow.pl lub tel. 12 634 59 32 w. 31

Cykl #błysk_w_oku
Odczytywanie znaków. Mrużenie oczu. Własne poszukiwania. Widzimy wcześniej niż mówimy. Obserwujemy, dopiero później wyciągamy wnioski. Jak patrzeć, by to, co widzimy, chociażby było najmniejsze i najbardziej niepozorne, wywoływało u nas błysk w oku?

Prowadzenie:
Izabela Lechowicz – malarka i fotografka. Ukończyła malarstwo na wrocławskiej ASP. Zajmuje się również edukacją, współpracuje m.in. z Muzeum Narodowym w Krakowie. Założyła Światłoczułą – pracownię plastyczno-fotograficzną. W fotografii bliski jest jej portret i pejzaż. 

WAŻNE INFORMACJE
Zajęcia dla dzieci w wieku 10-14 lat
Czas trwania: 1,5 godz.
Liczba miejsc w każdej grupie – 10 osób
Cena: 15 zł za spotkanie
Rezerwacja: edukacja@mufo.krakow.pl lub tel. 12 634 59 32 w. 31

Na zajęcia prosimy zabrać ze sobą cyfrowe aparaty fotograficzne.
W czasie zajęć nie będziemy uczyć obsługi aparatów.

JUŻ WKRÓTCE PODAMY NOWE TERMINY ORAZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O KOLEJNYCH ODSŁONACH CYKLI DLA RODZIN Z DZIEĆMI

 

Muzeum Fotografii w Krakowie na początku 2020 roku przystąpiło do udziału w zainicjowanej przez Muzeum Pana Tadeusza kampanii społecznej #muzealniaki, która pokazuje, że na interakcję z kulturą nigdy nie jest za wcześnie, a wizyta w muzeum czy w galerii sztuki może być ciekawa także dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. Wspólnie stwórzmy modę na muzea!

Wielu rodziców, planując weekendowe rozrywki, staje przed dylematem: czy dzieci w muzeum nie będą się nudzić? Czy przypadkiem nie zniszczą eksponatów lub nie zakłócą wizyty innym zwiedzającym? Czy z niemowlakiem można w ogóle przyjść do muzeum czy galerii sztuki? Czy znajdzie się tam miejsce, by dziecko przewinąć czy nakarmić? W końcu: czy trzeba się do takiej wizyty wcześniej przygotować? Celem akcji #muzealniaki, którą inicjuje Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, jest udowodnienie, że wizyta w muzeum czy galerii sztuki może być dla rodziców z dziećmi niezwykle interesującą przygodą. Niemowlę może być znakomitym towarzyszem podczas zwiedzania, zaś starsze pociechy, odpowiednio zaktywizowane do obcowania z kulturą, na pewno w pełni skorzystają z takiej wizyty. Tym samym akcja #muzealniaki nabiera pozytywnego, społecznego wymiaru.

Do akcji #muzealniaki przystąpili partnerzy, którzy deklarują przyjazne nastawienie do wizyt dzieci – w tym gronie jest też MuFo!

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o akcji oraz listą muzeów i galerii sztuki przyjaznych dla dzieci, która jest dostępna na stronie internetowej Muzeum Pana Tadeusza: http://www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/wydarzenia/muzealniaki-muzeum-nie-tylko-dla-duzych

JAK PRZYSTĄPIĆ DO AKCJI?
● Po prostu przyjdź z dzieckiem do dowolnego muzeum lub galerii sztuki.
● Zrób zdjęcie z wizyty, dodaj je na swój profil w serwisie Facebook lub Instagram i otaguj #muzealniaki.
● Oznacz muzeum lub galerię sztuki, w której zdjęcie zostało zrobione, 
● np. #muzeumpanatadeusza, [muzeum xxx - proszę podać nazwę swojej instytucji].
● Pokaż innym rodzicom, jak dobrze się bawiliście. Zachęć znajomych do podjęcia wyzwania!

#muzealniaki pokazują, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla rodziców z dziećmi
#muzealniaki zachęcają do wspólnego poznawania kultury i sztuki
#muzealniaki to dzieci w każdym wieku: niemowlaki, przedszkolaki i uczniowie
#muzealniaki tworzą modę na muzea!

ShowOFF MFK: Bartosz Wajer, Od oka do kości

Rzeźby przestrzenne Kingi Nowak

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj